Štve vás šéf? Nejraději byste se vším sekli, ale máte strach?

[et_pb_section fb_built=”1″ admin_label=”section” _builder_version=”3.22″][et_pb_row admin_label=”row” _builder_version=”3.25″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat”][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”3.25″ custom_padding=”|||” custom_padding__hover=”|||”][et_pb_text admin_label=”Text” _builder_version=”3.27.4″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat”]

 

Baví vás chodit do práce, nebo by jste chtěli mít svou volnost? 

 

Kdo z nás by si nepřál mít práci snů? Práci jako svého koníčka. Vstávat s radostí a nedočkavostí, než se otevřou dveře kanceláře. Máte to tak, nebo je to spíše scifi? Ráno vstváte s hrůzou, co po vás šéf zase bude chtít, ještě než dosednete na židli a stačíte si sotva zalít ranní kafe. Už vám vyzvání telefonní linka na stole a šéfova asistentka vám radí, že se máte raději usmívat, jelikož šéf dnes není zrovna v kondici.

A takhle je to 3x do týdne a vy z toho máte zvýšený krevní tlak, sníte za den asi tak dvě tabulky čokolády. Tak takhle jste si to nepředstavovali. Když jste začínali fungovat ve firmě, všichni byli takoví friedly, šéf byl samá legrácka, vše bylo – OK a v pohodě, občas ani pozdní příchod se neřešil. Za to teď poslední 4 roky, co vašeho šéfa povýšili, jako by se vše otočilo a hle, z chápajícího člověka, který se každý den usmíval při ranním briefingu, je najednou prudič. A nejen to. Nepříjemná osoba, která má pořád nějaký problém. Nic se mu nelíbí, vše se musí předělat. Přesčasy jsou automatické, ale na výplatní pásce se na ně poněkud zapomíná. Na krk vám dýchá spousta zájemců o vaší pozici, takže moc možností nezbývá.

 

Buď to vydržíte a budete snášet dál, nebo půjdete do nejistoty. Co si vyberete?

 

Kdyby vám někdo nabídl, že začnete podnikat sami na sebe, že nebudete muset mít nad sebou toho nevrlého pruďase a že budete svým pánem? Jak by jste se rozhodli?

Mohli by jste dělat to, co vás baví, budovat si svou budoucnost, plnit své sny. Ale museli by jste se spolehnout na to, že si většinu věcí budete muset udělat sami a spolehnout se na své schopnosti. Někdo to může pojmenovat jako nejistotaou, někdo příležitostí. Jak to by jste to pojmenovali vy?

Pokud by jste se chtěli zbavit svého šéfa a postavit se na nohy. Nebo to zkusit jinak a začít při zaměstnání podnikat, mám pro vás dobrý typ.

Zkuste to opravdu pomalu. Nejdříve si zanalyzujte svůj život. Baví vás vaše práce? Jste spokojení? Chcete více, nebo vás stačí to, co máte? Jaká máte ambice? Přiznejte si, jestli trpíte prokrastinací nebo naopak umíte skvěle plánovat? Jestli jste vůdčí typ, nebo naopak se rádi ‚‚vezete‘‘

Jestli máte rádi výzvy a jste kreativní, nebo naopak rádi plníte svědomitě zadané úkoly? To vše budou ukazatelé, které vám naznačí, kterou cestou se vydat. Je důležité vědět a přiznat si své silné,a le i slabé stránky. Sami sobě nemusíte lhát, ani se podceňovat, ale preceňovat také ne. Najít si to, co vás bere za srdce.

Baví vás se učit, vzdělávat, získávat nové přátelelé, přehled o nových možnostech lékařstvií a vědy? Zajímáte se o zdravý životní styl? Chcete být zdravější, vitálnější a do budoucna se vyhnout různým nemocem a vědět, jak a co dělat, aby se vám vyhnuli?

 

Dnes máme spoustu možností, jak se dostat ke kvalitnímu vzdělání a informacím. Informacemi vse dají vydělat nádherné peníze. Za vším stojí jedna zásadní věc. Chtít pomoci a nemyslet hned na pěti, nebo šestimístná čísla svého výdělku. Ono na tom opravdu něco je.

 

Velcí lidé dokázeli velké věci, ikdyž začali třeba v garáži, nebo v malé dílně, či na chodníku s prodejem u svého malého stánku. Všichni měli stejnou myšlenku: chtěli změnit svět.  Měli vizi, měli víru a neuhnuli ani kousek ze svých plánů.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]